> #title h1 a {display:block; height:120px;} #title h1 a .in {display:none;} #title h1 .in {display:none;}

אודות הסדנה

בסדנה למיחזור נייר באומנות, בהנחיית האמנית צביה פוני, מתרכזת פעילות מיחזור ועשייה אמנותית בנייר וקרטון.

היוזמה של צביה פוני, להקמת הסדנה, קבלה את תמיכתו של סגן ראש עיריית פתח-תקוה, מר יעקב בן-שמחון. בסיוע העירייה, הועברו בנובמבר 2006, ציורים ופסלים של האומנית, וציוד הסדנה שכלל, מכונות גריסת נייר, כלי עבודה, מיכלים שונים, רשתות, מערבל, דבקים וצבעים למשכנם החדש.

 מיקום הסדנה, במקלט ביה"ס המ"ד "נצח-ישראל" - פתח-תקוה, נקבע על ידי העירייה וקבל את ברכת מנהלת ביה"ס הגב' חביבה להב. הסדנה כוללת שני חדרים, אחד למפגשים, הרצאות ותצוגה, ואחד לעבודה. מטבע הדברים, ילדי ביה"ס הם הנהנים הראשונים, אך הסדנה והתצוגה פתוחים לכל - מבוגרים וילדים.

  ילדי בי"ס נצח ישראל יורדים לסדנה בכל הפסקה, או נשלחים באופן מסודר על ידי המחנכת או היועצת בזמן השעור. ישנם ילדים המבקרים בסדנה בכל הפסקה ומבקשים מהמורה שלהם לבוא גם בזמן השיעור... תוך כדי עבודה, רבים מהם יוצרים תקשורת מפתיעה תוך שיחה ומשחק. התנאים בסדנה מאפשרים לילד להפתח באופן מיוחד, דבר שלא מתאפשר במסגרת שיעור רגיל.

 במהלך הזמן נאספה והצטברה בסדנה פסולת נייר וקרטון מסוגים וממקורות שונים. במוסדות החינוך, חומר גלם זה הוא אין סופי מאחר ובתי ספר נזקקים להדפסות רבות - מבחנים, מכתבים, הודעות להורים, עתון בי"ס וכו'...

ילדים האוספים ומביאים עיתונים, נייר ופסולת לסדנה, מסדרים אותם בקופסאות מיוחדות לכך, ומאוד אוהבים למיין ולגרוס נייר בעצמם. נייר גרוס זה משמש לעשיית עיסת נייר (papier maché).

 טכניקות העבודה בסדנה כוללות גזירה ויצירת מגזרות נייר, הדבקה ויצירת קולאג', קיפולי נייר לאוריגמי, פיסול ותבליט בעיסת נייר ובקרטון וייצור ביתי של נייר ממוחזר בעזרת רשתות.

 בסדנה ניתן דגש על יצירה אמנותית חפשית וחווייתית ופחות על עשייה דידקטית שמטרתה להוציא תוצרים מוגמרים, אסתטים או שימושיים.

 צביה פוני מפעילה את הסדנה בהתנדבות - ללא מטרות רווח, והסדנה פועלת ללא כל תקציב או מימון.

פעילויות בסדנה

הסדנה פתוחה לכל אדם הרוצה לבקר - לראות את התצוגה, לשמוע הרצאה או הסבר על פעילות הסדנה.

שעות הבקור בין 00 9 - 00 13 בתאום מראש. הסדנה פועלת גם בחודשי קייץ.

פעילות ילדים:

פעילות יצירתית בסדנה - פעילות בהנחיית האמנית צביה פוני, בה מתנסים הילדים בכל שלבי היצירה בנייר וקרטון ממוחזר, החל באיסוף ומיון, דרך הכנת חומר גלם ליצירה - גריסת נייר והכנת עיסת נייר ועד ליצירה עצמה שיכולה להתממש בטכניקות שונות - פיסול, תבליט, קולאג' ועוד. הפעילות מתאימה לקבוצות קטנות.

מפגש ושיחה - מפגש עם האמנית צביה פוני במהלכו היא מסבירה על החשיבות שבמיחזור, מספרת על פעילות הסדנה ומדגימה את האפשרויות היצירתיות של מחזור הנייר והקרטון. המפגש מתאים לקבוצות של כ-30 ילדים.

ביקור בתערוכה - צפיה מודרכת בתצוגת הקבע שבסדנה ובחלל הכניסה לביה"ס נצח-ישראל. בתצוגה ניתן לצפות בפרויקטים ועבודות תלמידי ואורחי הסדנה וכן לצפות בעבודותיה של האמנית צביה פוני שמלווה את הסיור בהסברים.

ניתן ואף רצוי לשלב בין הפעילויות הנ"ל. כמו כן, יש אפשרות לקיים את הפעילויות הנ"ל גם מחוץ לסדנה - לפרטים ותאום ביקור נא צרו קשר. 

פעילות מבוגרים:

פעילות יצירתית בסדנה - פעילות בהנחיית האמנית צביה פוני, בה מתנסים ביצירה אומנותית בטכניקות שונות - פיסול, תבליט, קולאג' ועוד, המבוססות על עיקרון מיחזור הנייר והקרטון. הפעילות מתאימה לקבוצות קטנות.

מפגש ושיחה - מפגש עם האמנית צביה פוני במהלכו היא מסבירה על החשיבות שבמיחזור, מספרת על פעילות הסדנה ומדגימה את האפשרויות היצירתיות של מחזור הנייר והקרטון. המפגש מתאים לקבוצות של כ-30 איש.

הרצאות - ניתן להזמין את אמנית המיחזור- צביה פוני לתת הרצאה בליווי מצגת בנושא חשיבות מיחזור הנייר והיצירה האומנותית בנייר ממוחזר.

ביקור בתערוכה - צפיה מודרכת בתצוגת הקבע שבסדנה ובחלל הכניסה לביה"ס נצח-ישראל. בתצוגה ניתן לצפות בפרויקטים ועבודות תלמידי ואורחי הסדנה וכן לצפות בעבודותיה של האמנית צביה פוני שמלווה את הסיור בהסברים.

ניתן ואף רצוי לשלב בין הפעילויות הנ"ל. כמו כן, יש אפשרות לקיים את הפעילויות הנ"ל גם מחוץ לסדנה - לפרטים ותאום ביקור נא צרו קשר.

הדרכה וליווי פרוייקטים ועבודות גמר:

האמנית צביה פוני מלווה ומדריכה סמינריסטים, סטודנטים לעיצוב ואמנות ותלמידי י"ב, בתכנון וביצוע של עבודות גמר ופרוייקטים מיוחדים בתחומי מיחזור נייר באומנות בעיצוב ובחינוך. לפרטים נא לפנות לצביה פוני.  

פורומים, קבוצות דיון וועידות:

ביוזמתו של מר שלום קוטלר, חבר הנהלת ומועצת העיר פתח-תקוה וראש המנהל הכללי, האמנית צביה פוני יושבת בישיבות פתוחות של מועצת העיר פתח תקוה בהן דנים בנושאי איכות הסביבה, שימור אתרים ופיתוח גנים.

צביה פוני תתרום מניסיונה ותחווה את דעתה בכל פורום, דיון או ועדה בנושאי מיחזור אליהם תוזמן. כמו כן, הסדנה תהייה פתוחה לארח דיונים והתכנסויות בנושא. - ליצירת קשר.

צביה פוני  03-9303218  |  052-2243124   |    tsivia.pouni@gmail.com